O mnie

To ja!

(ta bez kapelusza)

Witaj! Miło Cię widzieć. Zaraz opowiem Ci trochę więcej o sobie.

Czy marzyłeś kiedyś o podróżach? O rzuceniu pracy, wyruszeniu w nieznane i przeżyciu przygody? Czy zacząłeś od przemierzenia Tatr z absurdalnie wielkim plecakiem? Czy czułeś dreszcz emocji, gdy po raz pierwszy w życiu odważyłeś się wystawić kciuk na drodze pod Sandomierzem?

Bo ja tak.

Dojechałam do Zamościa na pace z kapustą i pomidorami i od tego czasu nie mogę się zatrzymać.

Nazywam się Monika Radzikowska. Jestem archeologiem i edukatorem i mam na to papiery, poza tym także rowerzystą, piechurem, autostopowiczem, pasażerem, włóczykijem, malarzem płotów i ogólnie człowiekiem, który lubi wędrować w różne miejsca tego kraju i świata – i na to papierów nie mam, ale za to trochę doświadczenia:)

Blog wyrósł z projektu ”Archeolodzy w Podróży”, który zrodził się w 2013 r. Wtedy to, razem z wesołą grupą znajomków, wybrałam się autostopem w pierwszą poważną wyprawę mojego życia, trwającą niemal pół roku – nad Bajkał i z powrotem.

 

Generalnie od tego czasu zaczęłam uprawiać włóczykijstwo.

Kolejne lata przyniosły następne wyprawy – do Skandynawii, do Szkocji, na Islandię, do Tuwy i Mongolii… I na pewno nie jest to koniec. Lubię spotykać ludzi w drodze, lubię podróżować na rowerze lub z plecakiem, niespiesznie, żeby móc gapić się na wszystkie dziwactwa tego świata. I lubię o tym pisać i opowiadać!

Zapraszam do lektury i współpracy 🙂

Do zobaczenia na szlaku!