Opowiadanie bajek

Baśnie, bajki i legendy opowiadam od 2015 r. Coraz częściej tworzę także własne historie i przelewam je na papier. Uczę także innych, jak to robić. Na zajęciach rozbudzamy wyobraźnię i sprawdzamy, po co w ogóle opowiada się bajki. Opowiadane przeze mnie historie angażują słuchaczy i zachęcają do współuczestnictwa. Nie siedzimy na krześle, lecz wspólnie wędrujemy w krainy za siedmioma górami!

Dla kogo?

Dla dzieci z grup przedszkolnych oraz tych w wieku szkolnym. Zajęcia mogą być prowadzone zarówno w szkole, przedszkolu, jak i świetlicach, domach kultury, salach zabaw i wielu innych miejscach, które sobie tylko wymarzysz.

Ile to kosztuje?

Każda cena jest uzgadniania indywidualnie. Zależy zazwyczaj od czasu trwania oraz miejsca, w które muszę dojechać – jeśli to drugi koniec Polski przyjadę, ale musimy tu doliczyć koszty podróży.

No właśnie, ile to trwa?

Czas zajęć dostosowuję indywidualnie do potrzeb i możliwości każdej grupy. To Ty określasz, czy potrzebujesz warsztatów na godzinę lekcyjną (45 minut), czy wolisz dłuższe zajęcia (do 1,5 godziny).

Co jest potrzebne?

Przede wszystkim wyobraźnia:) Choćby minimalna, wspólnie pozwolimy jej urosnąć!

Jeśli spotkanie jest w miejscu odległym od Mazowsza – potrzebuję noclegu, weź to proszę pod uwagę.

Jak się możemy skontaktować?

Mailowo: monika_radzikowska@o2.pl

Telefonicznie: 511 169 141

Tematy zajęć

Opowieści z czterech stron świata

Wyruszamy w podróż po świecie. Podczas przemierzania pustyń, dżungli, gór, stepów i lasów poznamy opowieści japońskie, tuwińskie, buriackie, chińskie, rosyjskie, arabskie, tybetańskie, angielskie, islandzkie, kambodżańskie, indiańskie, eskimoskie… a na koniec wrócimy do Polski!

Opowieści rosyjskie

Narodowe baśnie rosyjskie. Poznamy Iwana-carewicza, Helenę Przemądrą i Wasylisę Przepiękną. W srebrnym spodeczku zobaczymy całą dawną Ruś, spotkamy samą Babę Jagę, a na koniec zmierzymy się z samym Kościejem Nieśmiertelnym!

Historie śniegiem przykryte

Opowieści zimowe – z Laponii, Syberii i Grenlandii, z krain, gdzie pojawienie się słońca jest świętem i gdzie Mróz potrafi przybrać ludzką postać. Wiatr wieje między ośnieżonymi szczytami, śnieg sypie w twarz, a my siadamy przy ognisku i… bajamy! 

Legendy warszawskie

Legendy wprost ze stolicy. Spotkamy zarówno bazyliszka, syrenkę i złotą kaczkę, jak i postacie mniej znane: Maćka Kwasiżura, dzielnego burmistrza Łukasza Drewno, młodego czeladnika wykonującego freski dla króla, jak i tajemniczych ceklarzy.