Jeśli chciałbyś spotkać się i posłuchać o podróżach z pierwszej ręki, bądź chciałbyś zorganizować warsztaty lub wieczór opowieści dla dzieci – zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą poniżej.

Dlaczego ja?

Jestem absolwentką archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, uczestniczyłam w licznych badaniach w kraju i za granicą. Szczególną uwagę przywiązuję do popularyzacji – pracę z dziećmi i młodzieżą rozpoczęłam już na studiach w ramach projektów edukacyjnych kół naukowych. Współpracuję z grupą Terra Desolata, zajmującą się m.in. prowadzeniem warsztatów dla różnych grup wiekowych i z prywatną polsko-brytyjską szkołą podstawową “Edison” w Warszawie.

Od 2014 r. pracuję jako edukator w Zamku Królewskim w Warszawie prowadząc lekcje muzealne i warsztaty oraz opowiadając baśnie i legendy, przy okazji ucząc, jak powinna wyglądać dobra historia. Prowadzę także spacery z legendami Warszawy dla grup szkolnych. Od 2015 r. jestem wolontariuszem fundacji ”Dr Clown” – co tydzień chodzimy po szpitalach animując i rozśmieszając małych pacjentów.

O swoich podróżach opowiadałam już na licznych pokazach, w szkołach i na festiwalach podróżniczych, współpracuję także z gośćmi z zagranicy (Tuwa, Rosja). Można mnie też było usłyszeć w Czwórce Polskiego Radia, moje artykuły znajdziesz na portalach internetowych o tematyce turystycznej, takich jak etraveler.pl, peron4.pl, a także w magazynie ArcheoUW. Z każdej podróży przywożę mnóstwo obserwacji, notatek oraz miejscowych legend i opowieści. W 2016 r. została wydana moja pierwsza książka dla dzieci, będąca wynikiem zwycięstwa w konkursie literackim Biedronki.

Mogę Ci zaproponować:

Prelekcje podróżnicze

Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Opowiadanie bajek

Spacery z legendami

 

Kontakt:

e-mail: monika_radzikowska@o2.pl

tel.: 511 169 141